Tábor Zouvalka 2019

Kam pojedeme?

Táborová základna (TZ) Pionýr Zouvalka se nachází v zátoce na konci Brněnské přehrady, na kraji rozsáhlých lesů zvaných Obora, nad Junáckou loukou. Místu dominuje skalnatá slunečná stráň s výhledem na hrad Veveří. Nový most spojující levý a pravý břeh přehrady zlepšil přístup k TZ od hradu Veveří a od autobusové zastávky. Nedaleko TZ se nachází městečko Veverská Bítýška. Oblast v okolí Brněnské přehrady je vhodná na turistiku, cykloturistiku i vodní sporty.

Co budeme dělat?

Tábor nemá úzké zaměření, děti budou mít možnost se věnovat řadě soutěží, turistice, hrám v táboře i v okolní přírodě, sportu, učením se poznávání přírody i táborových dovedností. Nebudou chybět i výlety do okolí po okolních pamětihodnostech. Dále je volitelně pro děti připravena NERF akademie, skládající se ze spousty aktivizujících her s těmito, v dnešní době populárními, pistolkami na pěnové šipky. Prosíme tedy Vás, vážení rodiče, abyste dětem, v případě zájmu, přibalili s sebou na tábor NERF pistole (ideálně jednoranné s postupným nabíjením, každému stačí cca 5 šipek, zbytek bude zajištěn).
Rodiče mohou každý den sledovat náš táborový život na našich internetových stránkách.

Již nyní najdou děti na našich stránkách diskusní fórum. Doporučujeme otevřít naše internetové stránky, kde můžete nahlédnout do historie našich předchozích táborů.

Odjezd na tábor

Sraz účastníků bude v neděli 14. července 2019 ve 12:00 hod. na autobusovém nádraží ve Svitavách (parkoviště před Českou pojišťovnou). Před odjezdem dětí rodiče odevzdají zdravotnické doklady a prokážou se dokladem o zaplacení poplatku tábora. Dítě, jehož rodiče se u autobusu neprokáží dokladem o zaplacení nebude moci nastoupit na letní tábor (neplatí pro platbu na účet).
Dále je možnost pro rodiče z Brna a okolí, po telefonické dohodě, dovézt své dítě přímo na tábor. I zde platí povinnost prokázat se dokladem o zaplacení táborového pobytu.

Příjezd z tábora

Návrat je plánován na neděli 28. července 2019 na místo odjezdu (parkoviště před Českou pojišťovnou). Přesný čas bude upřesněn (cca 13:00).

Ubytování

Děti budou ubytovány ve stanech s podsadou po 2 lůžkách (k dispozici prostěradlo, polštářek s povlakem). V budově je kompletně vybavená kuchyň, jídelna a sprchy s teplou vodou. V areálu se dále nachází umývárny, splachovací WC, hřiště a posezení s ohništěm.

Strava

Jídlo bude podáváno 4x denně (snídaně, oběd, svačina, večeře) + celodenní pitný režim.

Zdravotnické doklady

Všichni účastníci budou mít zdravotní a očkovací průkaz, kartičku pojištěnce a prohlášení rodičů
o bezinfekčnosti, potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti a souhlas rodičů s poskytováním informací. Před odjezdem předají rodiče zdravotníkovi léky předepsané ošetřujícím lékařem, popř. upozorní zdravotnici na zdravotní stav dítěte.
Pečlivě si prosím přečtěte prohlášení rodičů v závěru dokumentu.

Pojištění dětí

Účastníci tábora budou připojištěni u pojišťovny KOOPERATIVA pro případ úrazu.

Přihlášení dítěte na tábor

Své dítě na LT TOM Brontíci můžete přihlásit zasláním přihlášky na adresu:
Ing. Michal Škavrada, Lotyšská 14, 568 02 Svitavy nebo on-line přihláškou na našem webu. Přihlášky se přijímají do naplnění kapacity tábora 60 účastníků.

Poplatek

Celkové náklady na tábor činí 3700 Kč. V ceně jsou zahrnuty veškeré náklady na organizaci tábora (ubytování, stravování, dopravu, táborové tričko) a případné vstupné na různé akce. Poplatek můžete uhradit na účet č. 230292088/0300 (ČSOB) jako variabilní symbol prosím použijte datum narození dítěte ve tvaru např. 26072012, nejpozději do 28. 6. 2019.

Zrušení účasti

V případě, že se přihlášený účastník nemůže z vážných důvodů tábora zúčastnit, je třeba tuto skutečnost neprodleně oznámit telefonicky na uvedená tel. čísla. Účastníkům bude stržen poplatek za vynaložené náklady (viz závazná přihláška). Nejméně pak 1000,-Kč za osobu při zrušení 1 měsíc před termínem nástupu na tábor a 1500 Kč při zrušení 1 týdne před termínem konání tábora.

Co s sebou?

Spací pytel, karimatku, polštářek, kufr, malý batoh, láhev na pití, zápisník, psací potřeby, sluneční brýle, šití, baterku, kapesní nožík, kartu pojištěnce, očkovací průkaz, popř. hudební nástroj, 6x tričko, 2x mikinu, svetr, větrovku, pláštěnku, spodní prádlo, 2x teplákovou soupravu, šátek, čepici, kalhoty, 7x ponožky (i teplé), 2x kraťasy, věci na spaní (raději teplejší), ručník, osuška, plavky, turistickou obuv (pevnou doporučujeme pohorky), 2x sportovní obuv (tenisky), holínky (gumáky), boty do vody, přezůvky, zubní kartáček, zubní pastu, šampón, 2x toaletní papír, mýdlo, krém na opalování, kapesníky, repelent a další věci podle vlastního uvážení. Kapesné u mladších dětí bude mít v případě zájmu u sebe vedoucí oddílu.

Zásadně prosím nevybavujte děti drahými předměty, tj. zlatými a stříbrnými klenoty, mobilním telefonem, tabletem, notebookem apod., dále větším množstvím peněz. Za případnou ztrátu neručíme.

Žádáme rodiče, aby nám sdělili adresu a tel. spojení osoby, které můžeme dát zprávu v případě předčasného odjezdu dítěte z tábora z vážných důvodů – viz přihláška.

Dále bychom chtěli rodiče požádat, aby nenavštěvovali děti v průběhu tábora, z důvodu následného stesku jejich, ale i ostatních dětí !!!

on-line přihláška