Olešínky 2012

::: 28. 7. ::: 29.7. ::: 30.7. ::: 31.7. ::: 1.8. ::: 2.8. ::: 3.8. ::: 4.8. ::: 5.8. ::: 6.8. ::: 7.8. ::: 8.8. ::: 9.8. ::: 10.8. ::: 11.8. :::

 11. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Text bude doplněn…

…později

 

10. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Text bude doplněn…

…později

 

9. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Ráno bylo krásné. Vstávalo se později. Do nového dne nás probudila nádherná a všemi milovaná hudba. Pomalu to vypadá, že v noci v táboře řádil jakýsi zloduch. Dopoledne bylo oddílové. Jednička hledala poklad; indicie jim byly zaheslovány do šifer. Dvojka šla po stopách ladies, cestu měli také v šifrách, a trojka hledala také pomocí šifer. Čtyřka dokončila turnaj rytířů. Své znalosti uplatnili hned po poledním klidu. Celotáborové klání v lese mělo velký úspěch. Oddíly vytvořily koalice jedničky a čtyřky proti dvojce s trojkou. Úkolem bylo propašovat k soupeři velké koule, a zároveň co nejvíce oslabit bojovnou družinu soupeře. Večerní program byl také celotáborový. Každý oddíl dostal buzolu a přesné instrukce, odkud a kam sem musejí vydat a nalézt indicie k odhalení úkrytu ztraceného prstenu. Indicie všech oddílů se daly dohromady a spoluprací došly k cíli, kde byl prsten schován- na dně bazénu. Po přípravě na večerku se vyhlásila další hra. Celý tábor se bez baterek vydal do lesa. Hru Bludičky hrála většina poprvé, ale měla velké ohlasy. Cílem bylo chytit a odhalit co nejvíce bludiček (vedoucí). Po návratu z lesa šel celý tábor dobrovolně spát a těšit se na předposlední ráno na táboře. 🙁

Kuba H., Šári, Ondra

 

8. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Dnešní ráno bylo chladnější než ostatní, ale v průběhu dne bylo krásně. Po teplé snídani jsme si zabalili své batůžky a vydali se na druhý a poslední celodeňák. Trasa vedla přes vesnici Bobrová, kde jsme měli první zastávku u jednoty, zde jsme si koupili nanuk nebo něco jiného sladkého. Za vesnicí jsme udělali další zastávku, na níž jsme si chtěli na oběd uvařit kotlíkový guláš, ale studánka, ze které jsme si měli vzít vodu byla nepřístupná, tak se náš plán cesty musel trochu zkrátit. Za Mirošovem v lese, nedaleko tábora, jsme si konečně uvařili slibovaný guláš. Po pozdním obědě jsme se odebrali do tábora, kde jsme si konečně pořádně odpočali a začali se připravovat na večerní diskotéku, na kterou se všichni strašně těšili. Jelikož večerní program začínal se značným zpožděním, posunula se nám večerka. Po celodenním výdeji energie jsme se konečně odebrali do svých postýlek a šli spát.

Monča, Kačka, Kuba

 

7. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Dnešní den začal netradičně a to večerkou – byl to pro nás totiž den naruby. Hned poté jsme to místo rozcvičky roztočili na diskotéce. Někteří sice nechápali, ale všichni jsme si to užili :-). Po snídani následovala vedoucími milovaná hra Úřady, bylo to dopoledne plné masáží, vůně kávy, sladkostí a zpěvu, vedoucí dostali vše, co chtěli, a skupinky svá potvrzení. U oběda na nás čekalo milé překvapení v podobě kuřecí číny – mistrný pokrm našeho pana kuchaře. Nechali jsme odpočinout plným bříškům a po poledním klidu se rozutekli k oddílovému programu. „Jednička“ vyrazila do lesa a hrála různé hry, „dvojka“ prozkoumala okolí a zahrála si pár oblíbených her v lese. Třetí oddíl vyšel na procházku do Zvole a po návratu si zahráli hry v táboře. Nejstarší oddíl si osvojil techniku boje s koulí a mečem, kterou hned mohli zužitkovat při večerní hře. Zbývající panoši byli na dnešním nástupu povýšeni do rytířského stavu. Táborníkům se meče hodili hned v následující hře, kde získávali v boji proti elfům suroviny na léčivý lektvar. Unaveni z boje a s válečnými zraněními uleháme ke spánku.

Peťa, Zuzka, Barča

 

6. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Ráno jsme se nasnídali v trávě za svitu sluníčka. Poté se první a druhý oddíl v dopoledním programu vydal do Zvole, kde si děti i vedoucí nakoupili několik věcí. Třetí oddíl hledal poklad Sira Edgara. Při plnění tohoto úkolu museli projít několika těžkými zkouškami. Čtvrtý oddíl hrál v Mirošově Petrachťák. Na oběd jsme měli výborné halušky, po kterých následoval polední klid. Po poledním klidu jsme měli v plánu vodní štafety, při kterých jsme se vykoupali v bazénu a vyzkoušeli naši skluzavku. Večer se konalo karaoke za děsivého hřmění blesků a pršení. Po karaoke se všichni odebrali do svých stanů a až do rána nerušeně spali.

Pavel, Dia, Dejv

 

5. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Ráno bylo opět nádherně. Naštěstí. Budíček byl doprovázen hudbou, nejdříve pomalou a pak energickou na probrání. Dopoledne čtvrtý oddíl soutěžil v několika disciplínách a to v hodu koulemi, v hodu podkovou a v závodech na chůdách. První oddíl si vyzkoušel lov lesní zvěře vzduchovkou, druhý oddíl to měl hned od rána napínavé, nejdříve jim zmizeli vedoucí, pak museli rozluštit pár šifer, aby je našli a osvobodili. Třetí oddíl si vyráběl meče pro zkvalitnění bojů. Po poledním klidu byl společný program pro celý tábor. Tradičně netradiční olympiáda. Ta v Londýně si s námi nezadá. Soutěžilo se ve výlovu perel, ve výdrži pod vodou, balancování na jedné noze s miskami vody, hledání pokladů na dně bazénu atd. Většina soutěží byla směřována k vodě, aby to koupání nebylo stále stejné a nudné. Po netradiční olympiádě jsme se navečeřeli a došlo na nástup. Nástup byl tentokrát trochu jiný. Ke konci nástupu král postupně vyzval vyvolené, aby předním poklekli a pasoval je do rytířského stavu. Po skončení ceremoniálu si Pavel se Zavim za trest z pytle ztrát vyzkoušeli jaké to je bojovat se skutečnými, železnými a těžkými meči. Nakonec vyhrál Pavel lstí nad sílou. Po nástupu si celý tábor zahrál živé pexeso a chvíli před večerkou mrazíka a molekuly. V nočních hodinách byla pro děti připravena stezka odvahy. Vše ale dopadlo jinak, těsně před začátkem stezky se zvedl vítr a z obav z bouře jsme vše ukončili, zavázali dětem stany a nechali je dál spát. Bouře nakonec nepřišla, takže naše dítka mohla spát nerušeně až do rána.

Kuba H., Šári, Ondra

 

4. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Po další celotáborové rozcvičce plné hudby a netradičních pohybů jsme se po oddílech vydali vstříc novým zážitkům do okolí tábora. Jednička si vyzkoušela stavění všeho druhu, dvojka zatím trénovala lov potravy, trojka se připravovala na krutý boj a čtyřka měřila svou odvahu pomocí zkoušek důvěry. Po výborném rizotu a pravidelném odpočinku v poledním klidu jsme se s radostí vrhli na očekávaný postřehový závod. I když se v našem táboře našlo pár zbloudilých oveček, všichni do tábora dorazili živí a zdraví. Při čekání na večeři jsme si ještě zahráli naši nejoblíbenější hru Šáteček a plni dojmů jsme se vrhli na obložené chleby. Navečer nás čekala další z tradičních her Popeláři a pro klidný spánek jsme si nakonec vzájemně ve hře Hrníčkárna položili pár peprných otázek, které nám ležely na srdci. Teď už se konečně zapneme do proprděných spacáků a budeme se těšit na další den plný sluníčka 🙂

Kačka, Monča, Kuba

 

3. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Po drsné ranní rozcvičce, tři kolečka okolo tábora, následovala mňamkózní snídaně, rohlík s nutelou. Netradičně program začal nástupem, protože kvůli včerejšímu celodennímu výletu jsme ho večer nestihli. Dopoledne přišla na řadu hra „Depeše příteli“, ale v lese nás překvapil déšť, a proto jsme si ji sestavili až v táboře a do oběda jsme si stihli zahrát ještě bingo. Všechny na plné čáře převálcoval nejstarší čtvrtý oddíl. Odpočinuli jsme si o poledním klidu a s vervou se mohli vrhnout na odpolední oddílový program, během kterého jsme si všichni připravili trička na batikování. První oddíl vyzkoušel svou paměť a vytvořil si vlastní vlajku, druhý a třetí oddíl vyrazili do lesa a vybudovali prototypy svých hradů, čtvrtý oddíl vyzkoušel „lázně Lannisterů“ a poté vyrobil vlastní meče. Nejvíce jsme se ale těšili na večer, byla totiž dlouhoočekávaná diskotéka. Holky vytáhly to nejlepší ze svých šatníků, kluci nagelovali svá „hára“, vyzkoušeli taneční kreace a všichni se společně vyřádili u těch největších hitů. Neradi, ale přesto jsme se museli odebrat ke spánku – dobrou noc 🙂

Peťa, Zuzka, Barča

 

2. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Po náročné noční hře se nám ráno nevstávalo svěže jako každé jiné ráno, naštěstí nám ale sluníčko hned na tvářích nakreslilo úsměv 🙂 . Po příjemné rozcvičce jsme se pustili do oddílových programů. Jednička hrála míčové hry. Dvojka plnila zkoušku důvěry, trojka koupání a hry. Čtyřka se učila střílet ze vzduchovky. Po výborném obědě jsme se vydali do westernového městečka v Šiklově mlýně, kde jsme navštívili dvě divadla, několik zvířátek a krásného lva Alexe. Večer byl ukončen velice vydařenou ohnivou show. Včetně vedoucích, jsme se ale nejvíce vyřádili na zdejší maxi trampolíně. Do tábora jsme dorazili sluníčkem upečení a brzy se uložili do svých pelíšků.

Pavel, Dia, David

 

1. srpna

>>>> FOTEČKY >>>>

Ráno jsme s radostí uvítali den, protože nám už od rána přálo sluníčko. Po celotáborové rozcvičce a snídani byla na programu dne příprava na turisticko-dovednostní závod, kdy vedoucí utvořili osm různých stanovišť, na kterých se děti mohli dozvědět a naučit nejrůznější znalosti a dovednosti správného táborníka – zkusili si uvázat různé druhy uzlů na laně, zjistili, co vše musí obsahovat KPZ – Krabička poslední záchrany, dozvěděli se, jak se jednoduše zorientovat v přírodě, naučili se různé šifry na rozvoj bystrého uvažování, poznali různé druhy zvířat v přírodě, co vše lze si v přírodě uvařit, jaké druhy ohňů rozlišujeme a táborová zdravotnice jim ukázala základy první pomoci. Dopoledne jsme uzavřeli společně hrou Kuře, pípni, kterou vedl Pavel. Odpoledne následovala znalostní část, kdy děti chodily po stanovištích a museli předvést své nabyté dovednosti a znalosti, za což sbírali body. Po večeři měl každý rod vlastní program, kdy se hrály kolektivní hry. Aby toho nebylo dnes málo, tak jsme si s dětmi zahráli noční hru Kroužky – po táboře jsme rozvěsili 5 kroužků, u kterých děti hlídkovaly až do brzkého rána, kdy se je snažily ubránit před vedoucími, kteří se je v převlečení snažili dětem ukrást, a cílem hry pro vedoucí bylo nebýt při krádeži kroužku zpozorováni a děti musely bez dotýkání se kroužků ani hladových lupičů svůj poklad ochránit.

Kuba, Ondra, Šári

 

31. července

>>>> FOTEČKY >>>>

Boje a vítězství – tyto dvě hesla nás provázela celým úterním dnem. Hned ráno jsme si užili kus srandy a napětí vjednom při hře Kanci. Tato bojová hra spočívala v lovení kanců (vedoucích) a jejich únosu do bezpečí. Hra strhla všechny táborníky i vedoucí. Proto jsme na tuto hru navázali další skvělou hrou Hlídky. Kdy každý malý i velký táborník, který měl válečné zranění, musel být ostatními vojáky roty zachráněn, tak aniž by ho neviděli jiní vojáci na hlídkách. Po těchto vyčerpávajících soubojích jsme si všichni s radostí pochutnali na vynikajícím italském obědu. Milánské špagety chutnali i těm největším „vybíravcům“. O poledním klidu jsme načerpali síly na slepé hry u poslechu kytary. Vrcholem dnešního dne bylo hledání nejlepších talentů tábora. Naprosto skvělá vystoupení, zábavní moderátoři a báječná atmosféra strhli všechny. V očích nás všech jsou vítězi všichni, ale jeden človíček v celé soutěži vynikl nejvýrazněji. A tím človíčkem je Matyáš Svozil, který svou hrou na kytaru dostal všechny. S úsměvem na tváři a vykřičenými hlasivkami jsme kolem desáté hodiny ulehly ke spánku. Dobrou noc!

Monča, Kačka, Kuba

 

30. července

>>>> FOTEČKY >>>>

Po ranní rozcvičce a nepopulární rybičkové pomazánce jsme se dozvěděli nemilou zprávu, že náš král Zavi I. hlava pomazaná byl unesen. Proto jsme se vydali po jeho krvavých stopách a našli ho v lese zraněného, mezi rody vznikla šarvátka a následoval litý boj. Naštěstí vše dopadlo dobře, vykouklo sluníčko, zahráli jsme si další osvědčené táborové hry a dali si vskutku královský oběd – halušky. Odpoledne na nás čekal oddílový program, první oddíl se vydal po stopách zanechaných oddílem druhým. Děti z třetího oddílu hrály hry, díky nimž se dozvěděly další informace o svém rodě. Nejstarší oddíl šel po stopách loupeživých trpaslíků. Večer jsme se zahřáli při štafetách a příjemně unavení usínáme.

 

Básnička prvního oddílu:

Na táboře se nám líbí,
sluníčko však občas chybí.
Každý den se smějeme,
když si venku hrajeme.
Jídla je tu více než dosti,
už nemusíme okusovat kosti.
Kadibudky pěkně smrdí,
když do nich Zavi prdí.
Za oddíl bojujem,
výhru vám seberem.

Peťa, Zuzka, Barča

 

29. července

>>>> FOTEČKY >>>>

Ráno začalo rozdáním zbraní členům rodů a společným výcvikem základních útoků. K snídani jsme si dali vánočku a kakao. Po snídani jsme se odebrali poznávat se navzájem v rámci jednotlivých rodů. K obědu bylo moc dobré kuře s rýží. Následoval polední klid a potom rody přenášeli přes hranici hlídanou temnými elfy poklad. Později jsme zažili krutou bouřku doprovázenou obrovským deštěm. Následoval táborák s bohatým programem v podobě různých her a soutěží. Pak se děti vyčůraly pomodlily a šly spát.

Pavel,Dia, Dave

 

28. července

>>>> FOTEČKY >>>>

Tábor začal! Dlouhé čekání skončilo a my se konečně sešli ve Svitavách na nádraží a vyrazili do Olešínek na další táborové dobrodružství. V tábořišti jsme se nejprve ubytovali a šli na nástup. Odpoledne jsme zjistili, jak se budou jmenovat rody, do nichž budeme během večerního ceremoniálu rozřazeni. Jedná se o Targeryeny, Beratheony, Starky a Lannistery. Objevili jsme i jejich rodové erby a zjistili, čí erb je čí. Targeryeni mají na erbu draka, Beratheoni jelena, Starkové vlka a Lannisteři lva. To se již blížila večeře a po ní nás čekalo slavnostní rozřazení do rodů. To nám ale překazila blížící se bouřka a tak se musel obřad trochu urychlit. Ještě jsme se zazpívali v jídelně a poté, již náležící do svých rodů jsme šli spát.

Zavi