Sázava 2022

15. den – 13. srpna 2022

Přišel poslední den tábora a my jsme se naposledy probudili ve svých spacáčcích v chatce se svými kamarády. Bez rozcvičky jsme si sbalili své věci do kufrů a tašek a vydali se na snídani. Po ní jsme uklidili v táboře a s lehčím zpožděním jsme vyrazili k autobusu, ve kterém nám během poměrně dlouhé cesty hrála v uších klasická hudba a my jsme mohli vzpomínat na chvíle strávené v tábořišti. Na autobusovém nádraží ve Svitavách jsme se přivítali s rodiči a spolu rozloučili. Tímto jsme zakončili náš tábor na Sázavě a naše cesty se rozešly. My však doufáme, že alespoň s většinou z vašich ratolestí se za rok opět uvidíme, ale prozatím se s vámi tímto loučíme. Ahoj!

Lucinka


14. den – 12. srpna 2022

Do dnešního rána nás probudily sluneční paprsky. Jako každý den jsme začali oddílovou rozcvičkou, následovala bohatá snídaně a úklid svého pokojíčku. Dopolední program byl v roli každého oddílu. První oddíl se projel na lodičkách se čtvrtým oddílem, druhý oddíl střílel ze vzduchovky a třetí oddíl si zahrál hru Čelovku a klasickou vybíjenou. Na oběd na nás čekal flamendr s bramboráčky a bramborová polévka. Odpoledne proběhla očekávaná táborová pouť. Děti měly možnost na jednotlivých stanovištích vyhrát táborové peníze, za které si mohly koupit různé sladkosti. Večer jsme měli párek v rohlíku a následně táborák, kde jsme zahráli pár různých her. Nakonec jsme se uložili do spacáků a nechali si zdát krásné sny.

Míša


13. den – 11. srpna 2022

Dnešní den začal bez rozcvičky. Po sladké snídani a po rychlém úklidu chatek jsme se vydali na nedalekou vlakovou zastávku, ze které jsme plánovali jet na hrad Český Šternberk. Bohužel díky dopravci jsme nakonec museli změnit plány a náš výlet jsme opět směřovali do Zruče nad Sázavou, kde jsme si prohlídli tamější zámek, který skrýval také mnoho krásných pamětihodností. Po výletě na nás v táboře čekalo kuřátko s rýží a následný zasloužený odpočinek bolavými nožičkám. Večer jsme si spolu zatančili na diskotéce a po večerním programu všichni ulehli do postýlek. Třetí a čtvrtý oddíl poté ještě absolvoval noční hru s názvem Ariadnina niť, která krásně zakončila tento náročný den.

Lucinka


12. den – 10. srpna 2022

Po budíčku a taneční rozcvičce jsme si celý tábor dali výtečnou snídani. V dopoledním programu se první oddíl zabýval závodem nesoucí název Achillův běh a hrou Cube, druhý oddíl vyrazil na lodičky, třetí oddíl se věnoval střelbě z luku a čtvrtý oddíl naopak střelbě ze vzduchovky. Po výborném smažáku u nás odpoledne proběhla poslední celotáborová hra, kde děti navštívily casino a musely mocnému Diovi vrátit ukradený blesk. Večer jsme se všichni po domácích burgrech oblékli do táborových triček a proběhlo společné vzpomínkové focení. Nakonec, když se sešeřilo, ulehly děti do spacáčků a těšily se do nového dne.

Jíťa


11. den – 9. srpna 2022

V úterý jsme si pro naše polobohy a polobohyně připravili program Diovy poznatky. V ranní části tohoto programu oprašovali své znalosti a dovednosti v oblastech přírody a poznání. Následoval vynikající oběd v podobě vepřo knedlo zelo, který zasytil naše hladové krky. Poté nastal polední klid. V odpoledním programu se děti vydaly se na stezku, kde využily znalosti získané z rána. O večerní program se postarala hra Útěk do moře nestvůr, při které se děti snažily proplížit lesem pod rouškou tmy. Po této hře tábor ulehl do postelí, aby byl zítra připravený na další úžasný program.

Fanda


10. den – 8. srpna 2022

Ráno jsme se probudili do mlhavého dne, ale po taneční rozcvičce se nám začalo vyjasňovat. Celý den poté svítilo sluníčko. Před snídaní si každý z dětí vybral dopolední program. Vybíraly z fotbalu, volejbalu, dívčího dopoledne a vyjížďce na lodičkách. Po vynikajícím obědě v podobě dýňového krému a bavorských vdolečků jsme si dali šlofíka. V zápětí jsme šli hrát celotáborovou hru s názvem Ambrozie. Táborníci museli najít určité suroviny. Poté si zahráli na barmany a museli připravit lahodný nápoj. Naše porota vyhodnotila jako nejlepší, osvěžující ambrozii 4. oddílu. Večer jsme zakončili filmem. Podívali jsme se na druhý díl Percyho Jacksona. Poté už děti zalehly do svých postýlek plní dojmů z dnešního dne a těšily se na další den plný zážitků.

Lůca


9. den – 7. srpna 2022

Budíček nás vzbudil do slunného rána, a jelikož byla neděle, tak děti minula rozcvička. Dopolední program probíhal oddílově, kde první oddíl střílel ze vzduchovky, druhý oddíl hrál hru čelovka, třetí oddíl běžel orientační závod a čtvrtý oddíl si zastřílel z luku. V odpoledním programu se všechny oddíly postavily proti sobě při boji o zlaté rouno. Večeře nás čekala v podobě buřtů, které si každý upekl sám nad ohněm a po menší pauze jsme vyrazili hrát revoluci. V noci si vedoucí pro děti připravili stezku odvahy. Vyčerpáni a natěšeni na další dny plné zážitků jsme zalezli do postelí.

Radim


8. den – 6. srpna 2022

Ráno jsme se probudili, dali si rychlou rozcvičku, a když začalo pršet schovali jsme se do jídelny na chutnou snídani. Po snídani jsme všichni zůstali v jídelně, kde proběhly různé hry typu živé pexeso, elektrika a kdo s kým. Když přestalo mrholit a pršet zrovna nastal obídek. Na oběd jsme si dali do zobáčků hrachovou polévkou a rizotem. Po poledním klidu nás čekala velmi zajímavý, Postřehový závod, který prověřil náš zrak a naši všímavost. Postřehák probíhal tak, že děti běhaly po vyznačené cestě zelenými fáborky a všímaly si kartiček různě schované v lese. Po uběhaném odpoledni jsme se nadlábli vynikajícími langoši a na večerní program si na nás vedoucí přichystali hustou hodinku, kde jsme plnili úkoly. Každý úkol trval přesně jednu minutu. Po hodince jsme si vyčistili zoubky, ulehli do spacáků a po náročném dni tvrdě usnuli.

Simča


7. den – 5. srpna 2022

Dnešní den jsme opět začali oddílovou rozcvičkou a po protažení tělíček jsme se vrhli na ranní hygienu a úklid chatek. Po snídani si první oddíl zahrál hru “Kuře pípni” a stejně jako druhý oddíl postavil domečky pro skřítky v lese. Třetí oddíl si vyzkoušel roli vodáka a vyrazil na romantickou plavbu na lodičkách zakončenou koupáním v řece. A čtvrtý oddíl si zarelaxoval za zvuků přírody. Pak už na nás čekal vydatný oběd v podobě česnekové polévky a kuřecí směsi s rýží. Následoval polední klid, a po něm děti čekala hra Dionýsova žízeň, při které museli zlomit kletbu, kterou na Dionýsa uvrhnul Zeus. Navečer se uskutečnila módní přehlídka oddílem vybraných bohů, kteří se prošli po molu a zapózovali táborovému publiku. Poté nás do chatek zahnal déšť a bouřka. Nezbývalo nic jiného něž jen večerní hygiena a ulehnutí do spacáčků.

Kamča


6. den – 4. srpna 2022

Dnešní ráno nás probudilo sluníčko, bohužel jsme nestihli ranní rozcvičku, protože nás čekal půldenní výlet do Zruče nad Sázavou. Po vydatné snídani a uklízení svých příbytků jsme vyrazili na cestu plných slunečních paprsků a neúprosného tepla. Ve Zruči jsme se uvelebili do zámeckých zahrad a snědli své svačinky. Následně děti dostaly rozchod, aby si prošly blízké okolí a případně doplnily své zásoby. Po smluveném srazu jsme se vydali na zpáteční cestu, mladší děti se vydaly vlakem a starší po svých nožkách. V táboře na nás čekal kuřecí řízek s bramborami. Po odpolední pauze se někteří projeli na lodičkách a někdo se koupal v řece. Na večerním nástupu děti obdržely spousty diplomů za včerejší Netradiční olympiádu, udělily se žetony a nakonec jsme se připravili na diskotéku. Po dni plném zážitků se unavené děti uvelebily do svých postýlek.

Míša


5. den – 3. srpna 2022

Dnešní ráno nás probudily teplé sluneční paprsky, které nás lechtaly na tvářích. Po společné taneční rozcvičce, ranní hygieně a snídani jsme měli netradiční olympiádu, kde si děti vyzkoušely například skok vzad, hod kartou, kopat do míče jako opilý fotbalista, sloní běh nebo stopování minuty. Po vydatném obědu v podobě frankfurtské polévky a dukátových buchtiček jsme si pro děti připravili vodní štafety, které jsme zakončili koupáním v řece a pozdravením nutrií. Večerní program byl oddílový, přičemž první oddíl hrál míčové hry, trojka hrála hry nemíčové a dvojka se čtyřkou si užila romantickou plavbu po Sázavě při západu sluníčka. Vyčistili jsme si zoubky a vyčerpání jsme zalehli do spacáčků.

Lucka M.


4. den – 2. srpna 2022

Další ráno nám začalo tanečními kreacemi a zakončilo vynikající snídani rohlíku se sýrovou pomazánkou. Po vydatné snídani čekaly děti oddílové hry. První oddíl nažhavil svoji kreativitu na výrobu lovecké vlajky. Druhý oddíl si vyzkoušel střelbu z luku. Třetí oddíl si užil zábavné dopoledne s Luckou a Míšou, což byla zklidňující meditace a relaxace. Čtvrtý a nejstarší oddíl si zahrál rugbocásky. Po takovém zábavném dopoledni nás čekala vynikající fazolová polévka a ten nejlepší vepřový guláš s houskovým knedlíkem. Po obídku jsme si odpočinuli při poledním klidu a po odpočinku jsme se vydali na hon za hydrou, kde jsme si procvičili naší spolupráci v týmu, vytrvalost v běhu a zavařili hlavičky morseovou abecedou. Aby toho nebylo málo naučili jsme se přechytračit naše vedoucí svoji strategií při získání další Persefoniny perly. Po zdatném výkonu jsme si dopřál k večeři párek v rohlíku. Co víc přát než po véče si dopřál hru jménem veverky v lese. Po skákavé hře jsme usedli do jídelny a dokoukali film z předešlého dne, po skončení jsme ulehli do spacáčků a nechali se vést svými sny.

Simča

Rozcvička

https://youtube.com/shorts/VA1XopcT55U?feature=share


3. den – 1. srpna 2022

Den jsme začali rozcvičkou, kterou si pro svůj oddíl připravil každý vedoucí sám. Následovala ranní hygiena a úklid chatek. Po snídani jsme měli dopolední oddílové programy. První oddíl prověřoval svoji důvěru v několika hrách, druhý oddíl se věnoval tvorbě oddílové vlajky. Třetí si zastřílel na terč ze vzduchovek a čtvrtý oddíl si zahrál brannball a ringo. Poté nám bříška zaplnil zeleninový krém s krutonky a rajská omáčka s těstovinami a masovými koulemi. Po poledním klidu se konala celotáborová hra s názvem “Po stopách medúzy”, během které měly děti za úkol projít bludiště bez zraku a vyhnout se nástrahám. Na konci labyrintu se utkali s medúzou a získali tak Persefoninu perlu, díky které se později dostanou z podsvětí. Ještě před večerním programem jsme si pochutnali na krupicové kaši. Náplní večerního programu bylo promítání filmu Percy Jackson: Zloděj blesku. Po náročném dni už jen proběhla příprava na večerku a celý tábor se uchýlil ke spánku.

Kamča


2. den – 31. července 2022

Dnešní ráno jsme všichni s úsměvem na tváři absolvovali oddílové rozcvičky. Po úklidu svých obydlí a vydatné snídani jsme začali oddílové dopoledne. Všechny oddíly se nejdříve seznámily a poté si zahrály zábavné hry. Po poledním klidu a sváče následovala celotáborová hra ,,Božská seznamka’’. Táborníci se tak seznámili se jmény bohů a jejich vlastnostmi. Děti si také zahrály další celotáborové hry např. Buldoci, Molekuly,… K večeři nás čekaly chleby v obležení. Celodenní program jsme zakončili tradičními štafetami. Poté jsme ulehli ke spánku a těšili se na další táborová dobrodružství.

Lucka D., Míša


1. den – 30. července 2022

Po roce jsme se opět přivítali na autobusovém nádraží a velmi rádi jsme mezi starými známými tvářemi viděli i spoustu tváří nových. Vyjeli jsme a po dlouhé a namáhavé cestě jsme dorazili do tábora. Zde děti hledaly svá jména na barevných papírcích, podle kterých se rozdělily do čtyř týmů a následně se ubytovaly do chatek. A zatímco 1. a 2. oddíl hrál hry, 3. a 4. oddíl nachystal táborák při kterém bůh Zeus rozdělil bohy k patřičným oddílům. První oddíl opečovávají bohyně Artemis, Athéna a Niké, druhý oddíl Deméter a Dionýsos, nad třetím oddílem drží ochrannou ruku láskyplná Afrodita s Hébé a o nejstarší oddíl se stará duo Poseidon a Hestia. Poklidný večer nám narušil až Hádes, který za černého dýmu a rudé záře zahájil naši celotáborovou hru. S bříšky plnými buřtů jsme poprvé ulehli do spacáčku a nechali si zdát o nadcházejících dobrodružstvích.

Lucka